Sugato Bhaduri

Panditas Sugato Bhaduri – mandolina (Indija)

Sugato, vienas šių laikų garsiausių Indijos mandolinistų, buvo pašventintas į muzikos meną dar ankstyvoje vaikystėje. Dar būdamas moksleivio amžiaus jis pradėjo mokytis vokalinės muzikos iš savo dėdės ir netrukus dalyvavo All India Radio eteryje kaip vaikas-atlikėjas.

Studijuodamas koledže jis pasuko prie instrumentinės muzikos ir mokėsi vakarų muzikos pagrindų vakarietišku instrumentu – mandolina. Pasibaigęs tiksliuosius mokslus, jis atsidavė indiškai klasikinei muzikai Hindustani ir 17 metų bėgyje mokėsi nuolat vadovaudamas garsaus sarodisto pt. T. N. Majumderio. Taip pat jam pasisekė dalyvauti mokymuose vestuose Indijos muzikos legendos Ustad Ali Akbar Khano.

2001 metais Sugato, jaunas Maihar-Seni Gharanos (muzikinės tradicijos) fakelo nešėjas, gavo iš organizacijos Sur-Singar Samsad (Mumbajus, Maharaštra) prestižinį titulą Surmani.

2012 metais iš memorialo Sangeet Samraat Ustad Alladiya Khan (Kolhapuras, Maharaštra) gavo prestižinį apdovanojimą Gandharva Ratna.

Sugato atliekama muzika ryškiai išsiskiria reta savybe turtingai ir estetiškai sujunti Gayaki (vokalinio pobūdžio) ir Tantrakari (staccato pobūdžio) grojimo stilius. Jo atlikimai pasižymi margais ekhara taanais ir ritminiais įmantrumais. Jo intelektualiai ir subtiliai atliekamos ragos yra labai emocionalios ir techniškai elegantiškos.

Nuo 2005 metų Sugato aktyviai koncertavo Europoje ir dalyvavo įvairiuose prestižiniuose tarptautinėse muzikos festivaliuose ir koncertuose.

2005 metais Sugato grojo Eurofestival Zupfmusic (Bambergas, Vokietija) vienintelis atstovaudamas Indijos muziką. Taip pat jis grojo 2006, 2007, 2009, 2012 metais Poussière du Monde festivalyje (Ženeva, Šveicarija).

2017 ir 2018 metais jis gastroliavo Malaizijoje ir JAE grodamas koncertus ir vesdamas Indijos tradicinės muzikos pristatymus.

Sugato sugrojo beveik visuose aukščiausio rango festivaliuose visoje Indijoje.

www.sugatobhaduri.com