Parminder Singh Bhamra

Parminder Singh Bhamra – pakhavadžas (Indija / Italija)

Parminder Singh Bhamra yra pasaulinio lygio muzikantas, specializuojantis Amritsari Baaj stiliuje. Šis stilius priklauso seniausiąjai Indijos perkusinio instrumento pakhawaj (pakhavadžas) mokyklai.

Parminder pasižymi kaip įspūdingas solinis pakhawaj atlikėjas ir talentingas pritariantysis muzikantas. Jo pasirodymai įvairių šalių festivaliuose ir koncertuose pelnė aukščiausius muzikos kritikų įvertinimus.

Jo karjeroje jis turėjo privilegiją groti kartu su žinomiaisais dhrupado muzikos atlikėjais, tokiais kaip pandit Asit Banerjee (rūdra vyna), pandit Ritwik Sanyal (vokalas) ir Talvandi tradicijos atstovais Ustad Labrez Khan ir Ali Hafiz Khan (vokalas) bei akompanavo savo mokytojui Bhai Baldeep Singh’ui įvairiuose pasirodymuose.

Parminder Bhamra gimė Kapurthaloje, Pandžabo Šiaurės Vakarų regione, kur paveldėjo talentą ir žinias iš savo senelio, instrumentų gamintojo ir muzikanto Gyani Harbhajano Singho Mistri (1920-2005). Gyani Harbhajan Singh turėjo lemiamą vaidmenį atgaivinant kelis išnykusius Sikhų tradicijos instrumentus, tokius kaip taus, dilruba, saranda ir dhrupadi rabab.

Parminder pradėjo mokytis 2003 m., kai Gyani Harbhajan Singh paprašė priimti Parminderį mokiniu pas Bhai Baldeep Singh’ą, kuris yra seniausios gyvuojančios perkusijų tradicijos Indijoje vadovas ir Gurbani Kirtan tradicijos 13-osios kartos atstovas. Priimtas į mokinius Parminder visiškai įsitraukė į pakhawaj ir jori (džiori) meno mokymą. Jis taip pat turėjo retą privilegiją mokytis pas žymius meistrus, tokius kaip panditas Panna Lal Upadhyaya, panditas Ravi Shankar Upadhyay ir panditas Mohan Shyam Sharma.