Ritwik Sanyal

Panditas Ritwik Sanyal – vokalas (Indija)

Pt. Ritvikas Sanyalas yra vyriausias ir brandžiausias šių laikų Dagar Vani tradicijos atlikėjas. Jis yra visapusiškas meistras, nes sujungia savo didžiulį muzikinį repertuarą su giliomis dvasinėmis, filosofinėmis ir poetinėmis žiniomis.

Panditas Ritvikas Sanyalas savo mokiniams perduoda iš 21 kartos perimtas žinias, geba atskleisti garso amžinybę, jo begalinį grožį, sužadindamas savo mokiniuose bei klausytojų širdyse gilią pagarbą dieviškumui, kuris reiškiasi per garsą.

Dėl savo ypatingo paprastumo ir didelio atsidavimo, jo meistrų mokymas skamba kiekvienoje natoje ir tyloje, virsdamas muzika ir poezija.

Septintojo dešimtmečio pradžioje, būdamas devynerių, Ritvikas Sanyalas su šeima persikėlė iš Afrikos į Bombėjų. Būtent Bombėjuje kartu su motina, dainininke ir rašytoja, jis susipažino su savo mokytoju Ustadu Zia Mohiuddinu Dagaru, iš kurio mokėsi dhrupado pagal autentiškos tradicijos principus.

Būdamas 21 metų, Ritvikas Sanyalas pradėjo savo dainininko karjerą ir kartu su mokytojo broliu Ustadu Zia Fariduddinu Dagaru, kurį jis laiko savo antru meistru, koncertavo Indijoje ir Europoje, nuolat palaikydamas glaudžius ryšius su savo mokytoju Zia Mohiuddin Dagaru.

1979 m. jis pradėjo dėstyti Banareso hinduizmo universiteto dainavimo fakultete, kuriame dėstė ir vadovavo Muzikinei katedrai 37 metus iš eilės.

Per savo ilgą karjerą panditas Ritvikas Sanyalas yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp jų – prestižinį “Padma Shree” apdovanojimą, kurį 2023 m. įteikė Indijos prezidentė Draupadi Murmu, taip  pat “Sangeet Natak Akademi” apdovanojimą, kurį 2013 m. įteikė Indijos prezidentas Šri Pranabas Mukherdžis.

Pandit Ritwik Sanyal publikavo daugybę straipsnių moksliniuose žurnaluose ir sukūrė daugybę dhrupado kompozicijų.

Jis koncertavo Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Korėjoje, Izraelyje, Kroatijoje, Brazilijoje, Mauricijuje ir Japonijoje bei Lietuvoje. Daugelį metų bendradarbiavo su AIR (All India Radio) ir Doordarshan radijo kanalų nacionaline muzikos programa. Jis dalyvavo daugelyje prestižinių dhrupado muzikos festivalių Indijoje.